понеділок, 5 листопада 2018 р.

Британська компанія Fabrican створила спрей, який при розпилюванні на будь-яку поверхню миттєво утворює неткане полотно потрібної форми. Спрей можна застосовувати як у промисловості для створення декоративних та модних швейних виробів, так і в медицині або для особистих цілей.
Дану технологію розробив д-р Манель Торрес (із Імперського коледжу в Лондоні) у Лондонському інноваційному центрі біотехнологій. Спрей поєднує у собі техніку, матеріалознавство та дизайн і є продуктом міждисциплінарних досліджень. Розробники на даний час працюють над комерційною версією продукту, а Fabrican продовжує підкорювати уяву дизайнерів і суспільства в усьому світі.
Нетканий матеріал утворюється при склеюванні волокон. Коли користувач розпорошує рідину з аерозольного балончика або пістолета-розпилювача безпосередньо на одяг або тіло, розчинник випаровується та зв'язує волокна. При цьому тканина легко приймає форму будь-якої поверхні, перетворюючись на щільно облягаючий предмет одягу. Fabrican використовує ряд різних волокон, включаючи шерсть, мохер, целюлозу, нейлон, вуглецеві нановолокна та бавовну. Крім того, на вибір є різні форми, розміри, текстури, кольори та запахи.
Такий спрей можна буде застосовувати не тільки в індустрії моди для миттєвого створення одягу, але й у найрізноманітніших галузях (побутовій, промисловій та медичній), а також для особистого користування (для створення серветок, чайних рушників, губок тощо). Працівники автомобільної промисловості можуть використовувати спрей для ремонту салону автомобіля. У медицині його можна застосовувати для виробництва бинтів, оскільки отримана тканина є стерильною. Тканину Fabrican навіть можна зробити жорсткою і накладати як гіпс при переломах.
У медицині спрей також можна використовувати для трансдермальної доставки ліків. У цьому методі ліки вводять через пластирі, розміщені на шкірі. Найбільш поширеною формою є нікотиновий пластир. Трансдермальна доставка має багато переваг у порівнянні з іншими системами, адже дозволяє контролювати постачання ліків у організм, що знижує навантаження на внутрішні органи, такі як печінка та шлунок. Пацієнти можуть вибрати спрей, який підходить до їхнього тону шкіри, щоб приховати пластир і відчувати себе більш впевненими під час терапії.
Але, можливо, найнезвичайніше у тканині Fabrican — це її здатність поглинати нафту, що відкриває потенціал відвернення екологічних катастроф, наприклад, при очищенні нафтових танкерів.
Швейцарський винахідник Курт Столл створив ефективний і безпечний пристрій, який відлякує комарів. Браслет Nopixgo імітує дію процесів, що виникають у природі під час грози, що змушує комах триматися подалі від людини, яка користується таким пристроєм.
Використання хімічних речовин не здатне значно зменшити ймовірність укусів комарів та знизити ризик виникнення захворювань, таких як малярія або вірус Зіка. Тому швейцарський винахідник Курт Столл вирішив піти новим шляхом. Вивчаючи комарів із точки зору фізика, а не біолога, він після багатьох років досліджень створив інноваційний пристрій для запобігання укусам комарів.
На створення принципу дії Nopixgo надихнула сама природа: він заснований на вивченні еволюційної поведінки різних видів комарів. Локально імітуючи атмосферні зміни, які відбуваються у природі під час грози, пристрій пригнічує бажання комара харчуватися, і для такого ефекту не потрібне використання хімічних речовин.
Грози становлять небезпеку для життя комарів, тому ознаки наближення грози (атмосферні розряди, електромагнітні хвилі та поля) уловлюються цими комахами вже здалеку. Сигнали передаються через сенсили (волосяний сенсорний орган) у мозок комара (ганглон), і інстинкт, закладений у ДНК, викликає природну захисну реакцію: комахи стають пасивними, а потім летять геть.
Високотехнологічний модуль пристрою створює подібні грозові сигнали, що різко знижує ризик укусів комарів у радіусі декількох метрів. Такий процес, заснований на стимуляції реакції, закладеної у ДНК, не викликає звикання, яке можуть викликати хімічні подразники. До того ж даний смарт-браслет, на відміну від різних хімічних речовин, не завдає шкоди комарам та іншим комахам, які є важливою частиною екосистеми.
«Ми успішно протестували Nopixgo у Швейцарському інституті тропічних досліджень у Базелі. Однак лабораторних результатів нам виявилося недостатньо, тому ми також протестували пристрій у декількох країнах і за різних умов. Було отримано багато позитивних результатів, однак у світі існує більше 3000 видів комарів. Отже, ми продовжуємо розвивати Nopixgo з метою забезпечення максимально можливого захисту від максимально можливого числа комарів різних видів», — говорить Курт Столл.
Американська компанія Panoramic Interest створила доступне житло для малозабезпечених — дешеві крихітні будинки MicroPad, у яких є все, що потрібно для життя. Завдяки цьому проекту людина може досить швидко стати господарем власного будинку.
Panoramic Interest базується у Сан-Франциско, місті, на вулицях якого живуть майже 7000 безпритульних. Тому компанія поставила перед собою мету розробити проект житла, яке допоможе вирішити цю проблему швидко і ефективно. Так з'явилися невеликі будинки MicroPad — міні-версія доступного житла.
Кожне житлове приміщення обладнане окремою ванною кімнатою з душовою кабіною, є невелика кухня, шафа, письмовий стіл і ліжко. Площа будинку складає 15 м2 (2,5 м x 6 м). Висота стелі 2,7 м, висота вікон 2,1 м.
У процесі створення MicroPad розробники застосували ту ж технологію, що і для виробничих транспортних контейнерів. Тому будинок є вогнетривким, із цільною сталевою конструкцією та інженерною звукоізоляцією. У ньому також передбачена постійна вентиляція із використанням фільтрів для повітря.
MicroPad — це спрощена версія невеликих студійних квартир, які компанія почала створювати декількома роками раніше в якості житла для студентів. У процесі роботи виявилося, що з окремих блоків можна створити житловий комплекс. Блоки встановлюються разом на звичайному фундаменті, потім їх підключають до водопостачання і електричних систем. Наприкінці додають зовнішній шар, спільний дах і, нарешті, сходові клітини з коридорами.
Таким чином на невеликій площі можуть жити до восьми чоловік. Це означає, що простір розміром з одну автостоянку може забезпечити комфортним житлом сотні людей. Будівництво багатоповерхового будинку також є більш економічним, ніж будівництво поселень з окремих крихітних будинків.
Дослідники з КНР розробили розтяжний провідний матеріал, на основі якого в майбутньому можна буде створювати придатну для носіння на тілі електроніку та міцні біомедичні імплантати.
Сьогодні електронні системи засновані на стандартних друкованих платах. Жорсткі та негнучкі, вони безпосередньо відповідають потребам автомобільної, комп'ютерної або промислової електроніки. Однак у світлі нових вимог до комерціалізації технологій стандартні схеми швидко застарівають. Із деякого часу «еластична електроніка» зайняла їхнє місце і отримала широке поширення як новий, удосконалений клас електроніки.
Дослідники з Національного центру нанонауки і технологі створили друкований розтяжний і біосумісний метал-полімерний провідник, який є частиною еластичного полімеру та рідкого металу. Його зробили за допомогою трафаретного друку та мікрорідинного малювання, завдяки чому вийшли рідкі металеві «острови» посеред «моря» з полімеру. Цей гібридний матеріал має властивість біомімікрії — будучи дуже сумісним, він може зливатися з людським тілом, зберігаючи при цьому повну функціональність.
Універсальність розтяжних електричних схем має принципові можливості для створення натільних переносних технологій. Електронні схеми вже використовують у текстильному дизайні, у колекції інтерактивного, роботизованого одягу. Іншим прикладом є плаття Graphene від компанії Cute Circuit. Одяг високої моди від кутюр прикрашений світлодіодними лампами, які змінюють колір у відповідь на швидкість дихання користувача.
Сектор охорони здоров'я може також отримати вигоду від розтяжних схем. У самовідновну переробну «електронну шкіру» можна вбудувати гнучкі датчики для створення безшовних протезів, які контролюють температуру й тиск. М'які роботи можуть проводити мінімально інвазивні операції з максимальною точністю в лікарнях або машинах швидкої допомоги.
Імплантати для моніторингу стану здоров'я можуть також відстежувати погану поставу або допомогти ранній діагностиці та лікуванню захворювань без шкоди для якості життя.
Біоміметика все ще перебуває у зародковому стані, але потенціал, який вона має, вже порушує традиційне розуміння «природного» і «штучного», «людського» та «машинного».
Компанія зі США створила «розумний» рюкзак Lumzag, який поєднує стиль і технологічність: він дозволяє у будь-який момент підзарядити гаджети та нагадає господареві про забуті речі.
Рюкзак зроблений із вуглецевого волокна, у ньому є внутрішнє освітлення, GPS-навігатор, камера заднього виду, джерело Wi-Fi та бездротовий зарядний пристрій. Він зручний у застосуванні, а його продуманий внутрішній дизайн забезпечує просту та зручну організацію речей. Lumzag доступний у трьох кольорах: сріблястий чорний, темний сапфір і темно-червоне вино. Окрім рюкзака, у колекції є також дві різні за розміром сумки на плече.
У рюкзак вбудований смарт-месенджер для повідомлень і нагадувань, за допомогою яких господар рюкзака може уникнути втрати речей. Месенджер підкаже, у якому відділенні лежить яка річ, а також повідомить користувача, якщо сумку намагається відкрити хтось сторонній.

Основні функції Lumzag

1. Бездротова зарядка дозволяє одночасно заряджати батареї на телефоні, планшеті й ноутбуці по бездротовому каналу від вбудованого блоку живлення (10 тис. МА • год).
2. Спеціальні датчики відстежують розташування речей. Перед їхнім використанням потрібно наклеїти на предмети, які переносяться у рюкзаку, спеціальні ідентифікаційні наклейки (вони поставляються разом із рюкзаком). Якщо якась із маркованих речей пропаде, Lumzag повідомить про це користувача.
3. Вбудований світлодіодний індикатор. У головному відділенні сумки є підсвітка, яка включається автоматично, коли сумка відкривається в темряві.
Привіт !! Продовжуємо тему про NEW TECHNOLOGY !
Безліч сучасних розробок і технологій спрямовані на запобігання захворюванням. Наприклад, пристрій sKan допомогає діагностувати рак шкіри. Він використовує датчики температури для виявлення ділянок шкіри, які нагріваються швидше, що є можливою ознакою ракових клітин.
Додаток використовує смартфон та смартгодинник для виявлення ранніх симптомів захворювання. Користувачі завантажують додаток на свій пристрій і використовують його для повсякденних функцій, таких як телефонні дзвінки, повідомлення та фотографії. i-PROGNOSIS використовує датчики, які вже є у смартфонах, такі як акселерометр і гіроскоп, для виявлення будь-яких ознак незначного дрижання. Додаток також використовує мікрофон для виявлення симптомів деградації голосу.
Окрім того, додаток аналізує фотографії обличчя користувача, щоб визначити відхилення, які говорять про початок захворювання. І, кінець кінцем, пристрій відстежує дотик користувача, щоб виявити появу дрижання. За допомогою годинника можна збирати додаткову інформацію, таку як активність, частота серцевих скорочень, сон і температура шкіри.

Розумні будинки Цей пункт знаходиться на порозі того, щоб стати повсякденністю. У нас вже є розумні холодильники, які підкажуть вам пр...